Розірвання договору інвестування в новобудову: як покупцеві повернути гроші

При розірванні договору купівлі-продажу квартири в новобудові інвестори можуть повернути гроші при взаємній згоді сторін.

Для сучасної родини важливо мати житло зі всіма необхідними зручностями. Тому необхідно звернути увагу перш за все на житлові комплекси, котрі пропонують високу функціональність і якість вашого життя. Комфортне житло за доступною ціною — Квартири в новобудові ЖК «Семицвіт», детальніше на сайті https://semycvit.com/ru/.

Як законно вкласти гроші в будівництво житла

В Україні фінансування будівництва житла з недержавних джерел регулюють Цивільний кодекс України в редакції від 15.12.2017 та Закон №1560-12 «Про інвестиційну діяльність» в редакції від 18.12.2017. У цих актах законодавці виключили оформлення прямих інвестиційних договорів між громадянами і забудовниками. Натомість були затверджені схеми фінансування з використанням посередницьких структур, діяльність яких жорстко регламентована.

Згідно зі статтею IV ЗУ «Про інвестиційну діяльність», фінансування зведення будівельних об’єктів з використанням коштів від фізичних та юридичних осіб може здійснюватися з таких джерел:

 • Фонди фінансування будівництва.
 • Фонди операцій з нерухомістю.
 • Інститути спільного інвестування.
 • Емісії цільових облігацій-деривативів підприємств.

Попередній і основний договори

У статті IV Закону «Про інвестиційну діяльність» допускається використання інших засобів фінансування будівництва житла, визначених «виключно законами». Це положення робить можливим застосування правил статті 635 Цивільного кодексу України «Попередній договір». Адаптація названих положень ЗУ «Про інвестиційну діяльність» та Цивільного кодексу дозволяє інвесторам і забудовникам укладати угоду в два етапи.

Перший етап — це період будівництва житла, коли квартира не узаконена. Покупець і продавець укладають попередній договір купівлі-продажу — угода, за якою сторони зобов’язуються протягом певного строку укласти основний договір в майбутньому, на умовах, встановлених попереднім договором. Попередній договір укладається у формі, встановленій для основного договору. Якщо форма основного договору не встановлена ​​- у письмовій. Попередній договір закріплює за покупцем право вимоги житла до моменту, коли об’єкт буде створений технічно і легалізований юридично.

У попередньому договорі закріплюють об’єкт за інвестором. Для цього в документ вносять точні характеристики нерухомості, що продається:

 • Розташування житла — поверх, номер площа, кількість кімнат.
 • Комплектація і обладнання квартири, що надається відповідно до передбаченого в договорі рівнем готовності об’єкта на момент переходу у власність інвестору.
 • Інші характеристики об’єкта інвестування.
 • Порядок передачі нерухомості покупцю.

Попередній договір нотаріально посвідчується. Ця процедура дозволяє використовувати документ в разі виникнення судових спорів між сторонами.

Другий етап правових відносин сторін настає після введення новобудови в експлуатацію і проведення технічної паспортизації квартир. По завершенні цих процесів боку проводять процедуру по передачі житла у власність інвестору.

Підстави для розірвання попереднього договору купівлі-продажу квартири

Згідно з положеннями статті 203 і 215 Цивільного кодексу України, право розірвати договір виникає при таких обставинах:

 • Зміст документа суперечить інтересам суспільства і держави, моральним принципам соціуму.
 • Пункти договору суперечать положенням Цивільного кодексу або іншим нормам цивільного права.
 • Нотаріус зробив помилку в процесі запевнення.
 • Учасник проводить операцію під тиском, з обмеженням свободи і волевиявлення.
 • Угода здійснює недієздатна особа.
 • Договір, укладений батьками або усиновлювачами, суперечить інтересам дітей.
 • Під час оформлення угоди одна зі сторін порушила закон.
 • Угода не привела до реалізації правових наслідків, закріплених в договорі.

Як зазначають юристи і девелопери, на практиці одностороннє розірвання попереднього договору з боку інвестора найчастіше викликано нездатністю виплатити передбачену договором суму за житло під тиском зовнішніх обставин. Безконфліктний вихід із ситуації — розірвання договору за обопільною згодою сторін. Якщо сторони не зуміли дійти згоди, виникає правовий спір, який вирішують в судовому порядку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *