Ризики для здоров’я через зайву вагу

Надмірна вага і ожиріння можуть збільшити ризик багатьох проблем зі здоров’ям, включаючи діабет, хвороби серця і деякі види раку. Якщо ви вагітні, надмірна вага може призвести до короткострокових і довгострокових проблем зі здоров’ям для вас і вашої дитини.

Ендокринні порушення часто призводять до розвитку змін в різних системах організму людини. Лікар ендокринолог допоможе вам своєчасно виявити захворювання і призначить лабораторну діагностику або інше необхідне обстеження.

Сьогодні ми розповімо вам більше про зв’язки між надлишковою вагою і багатьма захворюваннями. Ви також зрозумієте, як досягнення і підтримка нормальної ваги може допомогти вам і вашим близьким залишатися здоровішими в міру дорослішання.

Які проблеми зі здоров’ям пов’язані з надмірною вагою і ожирінням?

Надмірна вага може збільшити ризик багатьох проблем зі здоров’ям, у тому числі:

  • діабет 2 типу;
  • високий кров’яний тиск;
  • порок серця та інсульт;
  • певні види раку;
  • апное уві сні;
  • остеоартрит;
  • ожиріння печінки;
  • хвороба нирок;
  • проблеми з вагітністю, такі як високий рівень цукру в крові під час вагітності, високий кров’яний тиск і підвищений ризик кесаревого розтину (кесарів розтин).

Як дізнатися свою нормальну вагу?

Додавання кількох кілограмів протягом року не може сильно вплинути на вас. Але ці кілограми можуть накопичуватися з часом. Як же визначити, чи може ваш вага збільшити шанси на розвиток проблем зі здоров’ям? Знання двох чисел може допомогти вам зрозуміти ризик хвороб: ваш індекс маси тіла (ІМТ) і ваш розмір талії.

Індекс маси тіла

ІМТ є одним із способів визначення, чи володієте ви нормальною вагою, надмірною вагою або у вас ожиріння. Він вимірює вашу вагу по відношенню до вашого зросту і дає оцінку, щоб допомогти вам: ІМТ = (Вага / 2.205) / (Зростання / 39.37) 2

ІМТ> = 18.5 І <25: Нормальна вага

ІМТ> = 25 І <30: Надмірна вага

ІМТ> = 30 І <35: Ожиріння I ступеня

ІМТ> = 35 І <40: Ожиріння II ступеня

ІМТ> = 40: Ожиріння III ступеня

Розмір талії

Інша важлива цифра, яку потрібно знати, це розмір талії в сантиметрах. Занадто багато жиру навколо талії може збільшити ризик для здоров’я навіть більше, ніж жир в інших частинах вашого тіла. Жінки з розміром талії більше 90 см. І чоловіки з розміром талії більше 100 см. Можуть мати більше шансів на розвиток захворювань, пов’язаних з ожирінням.

Профілактика надмірної ваги

Людям зі схильністю до надмірної ваги слід врівноважити кількість споживаної їжі і рівень фізичних навантажень. Дієта повинна бути збалансованою. Збільшення фізичних навантажень, заняття спортом повинні йти слідом за зміною дієти. Важливо зрозуміти, що саме послужило в вашому випадку головним чинником збільшення ваги — зміна раціону або зменшення фізичних навантажень. Тоді ви зможете знайти оптимальне рішення, яке буде ідеальним саме для вас. Ще один незамінний елемент профілактики, про який часто забувають — це регулярні обстеження і здача аналізів. Подібні заходи допоможуть виявити і вирішити проблему на самих ранніх етапах її появи.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *